Tuesday, April 19, 2016

Recenzja maty Sissel. Czy istnieje mata uniwersalna do fitnessu i jogi?

Kilka tygodni temu marka Sissel zaproponowała mi testowanie maty do ćwiczeń, a że często pytacie mnie o rady w sprawie doboru tego właśnie sprzętu pomyślałam, że to świetny pomysł.

Dobra mata do fitnessu sprawia, że z ćwiczeń czerpie jeszcze większą satysfakcję i przyjemność. Nie należę do osób narzekających i od biedy mogę wykonywać wszytko na podłodze, ale nie widzę sensu, żeby się umęczać. W matach najbardziej doceniam

odpowiednią miękkość
przyczepność do podłogi
trwałość

Czy sprzęt, który testowałam ma to wszystko?

mata sissel

Trzeba przyznać, że 1,5 cm sprawia, że nie ma szansy, aby poczuć jakąkolwiek kość na ciele. Ja nie potrzebuję, aż tak miękkiego podparcia co nie znaczy, że nie było mi miło z niej korzystać. Jeśli ktoś lubi spać na twardszym materacu to z pewności poczuje pokusę, aby zamiast rozciągania uciąć sobie drzemkę. Producent zapewnia, że mata jest "ciepła" i rzeczywiście tak jest. Do ćwiczeń relaksacyjnych bomba. Właśnie przyszło mi na myśl, że muszę wypróbować stanie na głowie - powinno zadziałać.


Przyczepność maty do podłoża jest bardzo dobra. Można wykonywać na niej ćwiczenia dynamiczne, chociaż tego nie polecam. Nie wiem skąd biorą się pomysły, żeby podczas treningu robić jakiekolwiek podskoki bez obuwia. Mata nie jest zamiennikiem adidasów. Jeśli nie chcesz obudzić dziecka, albo wkurzyć sąsiadów z piętra niżej i decydujesz się skakać na macie to zawsze w butach.


Mogę jedynie rokować, ale w moim przekonaniu jest to bardzo trwały sprzęt. Po miesiącu użytkowania nie zauważyłam jakichkolwiek uszkodzeń, a nie oszczędzałam jej. Mam już trochę rozeznania i przeważnie po pierwszym "macaniu" wiem, czy mata będzie się sypać. Nie zauważyłam, żeby wchłaniała pot, ani była wyjątkowo podatna na zabrudzenia.


 A jakie są minusy? Trudno mi się ich dopatrzeć, bo mata jest bardzo dobrej jakości. Można stwierdzić, że cena jest wysoka i owszem, 255 zł to nie mało, ale ciężko znaleźć tańszą matę o podobnych cechach. Jeśli, któraś z Was będzie planowała zakup, to ta powinna spełnić oczekiwania najbardziej wymagających. Powiem Wam również, że posiadanie nawet najbardziej wypasionej maty nie spowoduje, ze leniuch zacznie regularnie ćwiczyć, może jedynie sprawić, że treningi będę bardziej komfortowe. Mata zajmuje niestety sporo miejsca. Producentowi proponowałabym zamienić pudełko w którym przychodzi  mata na cokolwiek (sznurek, pokrowiec) do transportu maty.

Sklep Sissel

Czy istnieje mata uniwersalna do fitnessu i jogi?
Jak wygląda najtańsza mata po "teście paznokcia"?

Zobaczcie w filmiku. Niestety aktualny komputer nie może podołać mojej kreatywności i montowanie filmów to istna mordęga, ale w przyszłym tygodniu przyjedzie do mnie nowy mega sprzęt i już nic nie stanie na drodze wizji jaką mam;). Nie mogę się doczekać!

No comments:

Post a Comment